ТОШКЕНТ, 24 мар — Sputnik. Донецк Халқ Республикаси (ДХР) Украина қўшинлари томонидан провокацияларга барҳам берилиши юзасидан ҳеч қандай хомхаёлга берилмайди. Бу ҳақда ДХР раҳбари Денис Пушилин "Россия 24" телеканалига берган интервьюсида маълум қилди.
Душанба куни Саудия Арабистонининг Ар-Риёд шаҳрида Россия ва АҚШ экспертлари ўртасида Украина бўйича маслаҳатлашувлар бўлиб ўтади.
“Албатта, биз музокаралар жараёни доирасида содир бўлаётган барча нарсаларни кузатиб борамиз. Аммо Украина қуролли тузилмалари томонидан провокациялар ва ҳаракатлар тезда тугатилиши борасида қандайдир хомхаёл мавжуд эмас – ҳозирча биз бунга ишонмаймиз. Ва, албатта, биз эътиборимизни Донецк Халқ Республикаси ҳудудини озод қилиш билан шуғулланаётган бўлинмаларимизга қаратамиз”, — деди Пушилин.
Унинг аниқлик киритишича, айни пайтда минтақа ҳокимиятининг эътибори озод қилинган ҳудудлардаги тинч аҳолини барча зарур нарсалар билан таъминлаш бўйича барча зарур ишларни ташкил этишга қаратилган.