ТОШКЕНТ, 18 фев — Sputnik. Макка Савдо палатаси бош котиби Тҳамер Ал-баъзим жорий йилда Макка шаҳрида Ўзбекистон маҳсулотлари ҳафталигини ўтказишни таклиф қилди. Бу ҳақда Савдо-саноат палатаси матбуот хизмати хабар берди.Мазкур таклиф Ўзбекистон Савдо-саноат палатаси раиси биринчи ўринбосари Давронбек Қурбонов бошчилигидаги делегация билан учрашув чоғида илгари сурилди.Музокаралар давомида тадбиркорлар ўртасида тўғридан-тўғри алоқаларни кучайтириш ва ҳамкорликни янги босқичга олиб чиқиш мақсадида қўшма тадбирлар ташкил этиш зарурлиги таъкидланди. Хусусан, Ўзбекистонда Макка тадбиркорлари иштирокида бизнес-форумлар ва B2B учрашувлар ўтказиш таклифи қўллаб-қувватланди.Учрашув якунида томонлар таклифларни амалга оширишга келишиб олди.
https://cdn1.img.sputniknews.uz/img/07ea/02/12/55798236_0:0:1280:960_1920x0_80_0_0_c35f97ec4a19ce1727cb0b6efe509521.jpgSputnik Ўзбекистон
макка, ўзбекистон маҳсулотлари ҳафталиги, савдо-саноат палатаси, тҳамер албаъзим, давронбек қурбонов, makkah halal forum 2026, b2b учрашувлар, савдо-иқтисодий ҳамкорлик, саудия арабистони
ТОШКЕНТ, 18 фев — Sputnik. Макка Савдо палатаси бош котиби Тҳамер Ал-баъзим жорий йилда Макка шаҳрида Ўзбекистон маҳсулотлари ҳафталигини ўтказишни таклиф қилди. Бу ҳақда Савдо-саноат палатаси матбуот хизмати