ТОШКЕНТ, 17 фев — Sputnik. Президент Шавкат Мирзиёев амалий ташриф билан Ўзбекистонда бўлиб турган Буюк Британиянинг Марказий Осиё ва Озарбайжон бўйича савдо вакили лорд Жон Олдердайсни қабул қилди. Бу ҳақда президент матбуот хизмати хабар берди.Учрашувда Ўзбекистон ва Буюк Британия ўртасидаги савдо-иқтисодий ҳамкорликни янада кенгайтириш масалалари муҳокама қилинди. Сиёсий мулоқот жадал ривожланаётгани, хавфсизлик соҳасида самарали ҳамкорлик йўлга қўйилгани таъкидланди.Томонлар энергетика, молия, геология, транспорт, кимё, фармацевтика, фан ва таълим соҳаларида янги лойиҳаларни илгари суриш муҳимлигини қайд этдилар. Учрашув якунида ҳамкорликни янада ривожлантириш бўйича қўшма “йўл харитаси”ни қабул қилишга келишилди.
https://cdn1.img.sputniknews.uz/img/07ea/02/11/55767052_50:0:1187:853_1920x0_80_0_0_80dac0ddb0971654b8469872219ed39c.jpgSputnik Ўзбекистон
шавкат мирзиёев, буюк британия, лорд жон олдердайс, ўзбекистон–британия муносабатлари, лондон фонд биржаси, облигациялар, савдо-иқтисодий ҳамкорлик, йўл харитаси, инвестициялар
ТОШКЕНТ, 17 фев — Sputnik. Президент Шавкат Мирзиёев амалий ташриф билан Ўзбекистонда бўлиб турган Буюк Британиянинг Марказий Осиё ва Озарбайжон бўйича савдо вакили лорд Жон Олдердайсни қабул қилди. Бу ҳақда президент матбуот хизмати