ТОШКЕНТ, 16 фев — Sputnik. А380 "Ғузор — Бухоро — Нукус — Бейнеу" трассасининг 673–678 км участкасида транспорт ҳаракати вақтинча йўлнинг ўнг томони бўйлаб ташкил этилди. Мазкур ҳудудда реконструкция ишлари давом этмоқда. Бу ҳақда ИИВ Йўл ҳаракати хавфсизлиги бош бошқармаси матбуот хизмати хабар берди.Маълум қилинишича, реконструкция ишлари йўлнинг 673–698 км қисмида амалга оширилмоқда.Шу муносабат билан:Йўл ҳаракати хавфсизлигини таъминлаш мақсадида ҳудудга барча зарур йўл белгилари ва огоҳлантирувчи воситалар ўрнатилган.Ҳайдовчилардан сафар йўналишини режалаштиришда мазкур маълумотларни инобатга олиш ва эҳтиёт чораларини кўриш сўралмоқда.
https://cdn1.img.sputniknews.uz/img/07e7/0a/0c/39892506_122:0:1079:718_1920x0_80_0_0_3ae429d47de12c748556b88ee190f9b5.jpgSputnik Ўзбекистон
а380, ғузор, бухоро, нукус, бейнеу, а380 трассаси, автомобиль йўли, реконструкция, йўл таъмири, ўнг томонлама ҳаракат, йўл ҳаракати хавфсизлиги, иив, 673 км, 678 км, 698 км, ўзбекистон йўллари
09:26 16.02.2026 (янгиланди: 10:07 16.02.2026) А380 йўлининг 673–678 км қисмида ҳаракат тартиби ўзгарди. Реконструкция ишлари туфайли транспорт воситалари вақтинча йўлнинг ўнг томони бўйлаб ҳаракатланмоқда.
ТОШКЕНТ, 16 фев — Sputnik. А380 "Ғузор — Бухоро — Нукус — Бейнеу" трассасининг 673–678 км участкасида транспорт ҳаракати вақтинча йўлнинг ўнг томони бўйлаб ташкил этилди. Мазкур ҳудудда реконструкция ишлари давом этмоқда. Бу ҳақда ИИВ Йўл ҳаракати хавфсизлиги бош бошқармаси матбуот хизмати
Маълум қилинишича, реконструкция ишлари йўлнинг 673–698 км қисмида амалга оширилмоқда.
бу участкада ҳаракат вақтинча йўлнинг ўнг томони орқали амалга оширилади;
ҳайдовчилар белгиланган тезлик чекловларига қатъий риоя этишлари шарт;
йўл белгилари ва вақтинчалик кўрсаткичлар талабларига амал қилиш лозим;
қурилиш ҳудудидан ўтишда юқори даражада эҳтиёткорлик талаб этилади.
Йўл ҳаракати хавфсизлигини таъминлаш мақсадида ҳудудга барча зарур йўл белгилари ва огоҳлантирувчи воситалар ўрнатилган.
Ҳайдовчилардан сафар йўналишини режалаштиришда мазкур маълумотларни инобатга олиш ва эҳтиёт чораларини кўриш сўралмоқда.