ТОШКЕНТ, 16 фев — Sputnik. Самарқанд вилоятида автокросс бўйича Ўзбекистон кубогининг биринчи босқичи ғолиблари аниқланди. Мусобақалар Ургут туманидаги автодромида бўлиб ўтди. "Baggi" классида жиззахлик Ғайрат Одилов ғалаба қозонди."A-7" йўналишида самарқандлик Аслиддин Сиддиқов, "A-8" йўналишида Жиззах вилояти вакили Николай Салаев энг яхши натижани қайд этди."NU" миллий классида жиззахлик Самандар Ҳусанов ғолиб деб топилди."Ватанпарвар" вилоят кенгаши техник ва амалий спорт турлари бўйича вилоят маркази директорининг спорт бўйича ўринбосари Фахриддин Мардиевнинг Sputnik Ўзбекистон мухбирига маълум қилишича, мусобақада 60 нафарга яқин спортчи иштирок этган.
https://cdn1.img.sputniknews.uz/img/07ea/02/10/55724913_72:0:1209:853_1920x0_80_0_0_760da06e7ae1867b28c771f3fc2140c1.jpgSputnik Ўзбекистон
самарқанд вилояти, ургут тумани, автокросс, ўзбекистон кубоги, жиззах вилояти, "ватанпарвар" жамоаси, a-7 синфи, a-8 синфи, baggi класси, миллий синф, автоспорт, ўзбекистон спорти
"Ватанпарвар" вилоят кенгаши техник ва амалий спорт турлари бўйича вилоят маркази директорининг спорт бўйича ўринбосари Фахриддин Мардиевнинг
Sputnik Ўзбекистон мухбирига маълум қилишича, мусобақада 60 нафарга яқин спортчи иштирок этган.