TOШКЕНТ, 27 мар — Sputnik. Наманганда Ўзбекистон-Қатар касбий маҳорат маркази очилади, деб ёзмоқда "Дунё" АА. Доҳада Тараққиёт ислоҳотлари маркази ва Доҳа фан ва технология университети (UDST) ўртасида англашув меморандуми имзоланди. Ҳужжатга кўра, томонлар биргаликда Наманганда Ўзбекистон-Қатар касбий маҳорат марказини очишади. Марказда ўқув машғулотлари UDSTнинг илғор дастурлари ёрдамида инглиз тилида олиб борилади. Битирувчилар Яқин Шарқ, Европа ва Америкада ишлаш имконини берадиган, халқаро миқёсда тан олинган сертификатга эга бўлади. "Тараққиёт ислоҳотлари маркази" директори Миршоҳид Аслановнинг қайд этишича, ташкил этилаётган марказ ёшларни, айниқса Фарғона водийсидаги ишсиз аҳолини жаҳон бозорида харидоргир бўлган замонавий техник кўникмаларни ўзлаштиришга жалб этиш имконини беради. Маълумот учун, Доҳа фан ва технология университети Қатардаги амалий, техник ва касб-ҳунар таълимига ихтисослашган биринчи университет ҳисобланади. Ушбу олий таълим муассасаси 64 та мутахассислик бўйича бакалавр ва магистр тайёрлайди. Университет таркибида бизнес, муҳандислик, IT, тиббиёт ва умумий фанларга ихтисослашган 5 та коллеж бор.
https://cdn1.img.sputniknews.uz/img/07e5/04/18/18479413_122:0:2853:2048_1920x0_80_0_0_155daa8ef3bff4466b34f53cdb620a59.jpg.webpSputnik Ўзбекистон
доҳа тараққиёт ислоҳотлари маркази доҳа фан ва технология университети (udst) наманган “ўзбекистон – қатар” касбий маҳорат маркази
TOШКЕНТ, 27 мар — Sputnik. Наманганда Ўзбекистон-Қатар касбий маҳорат маркази очилади, деб ёзмоқда
"Дунё" АА. Доҳада Тараққиёт ислоҳотлари маркази ва Доҳа фан ва технология университети (UDST) ўртасида англашув меморандуми имзоланди. Ҳужжатга кўра, томонлар биргаликда Наманганда Ўзбекистон-Қатар касбий маҳорат марказини очишади.