https://cdn1.img.sputniknews.uz/img/07e8/09/18/45806519_0:17:650:383_1920x0_80_0_0_a1178e4202a3cbf829856681cdd68bf1.jpg
ТОШКЕНТ, 26 мар — Sputnik. Евроосиё иқтисодий комиссияси (ЕИК) Евроосиё иқтисодий иттифоқи (ЕОИИ) давлатларининг Иордания билан эркин савдо шартномасини тузишдан манфаатдорлиги масаласини кўриб чиқади. Бу ҳақда ЕИК матбуот хизмати хабар берди.ЕИК савдо вазири Андрей Слепнёв ва Иорданиянинг Россиядаги Фавқулодда ва Мухтор элчиси Холид Шавабка ўртасида учрашув бўлиб ўтди. Унда Иордания томони ЕОИИ билан савдо ва инвестициялар соҳасида ҳамкорликни кучайтиришдан, шунингдек, эркин савдо шартномасини тузишдан манфаатдор эканлигини маълум қилди.Бундан ташқари, 2017 йилда ЕИК ва Иордания Ҳошимийлар Қироллиги ҳукумати ўртасида тузилган амалдаги ҳамкорлик меморандуми доирасидаги ишларни давом эттириш муҳимлиги қайд этилди. Шу билан бирга, Иордания томонининг тегишли алоқаларни фаоллаштириш ташаббуси қўллаб-қувватланди.
https://sputniknews.uz/20250325/eoii-gilam-import-boj-muddat-48563704.html
https://cdn1.img.sputniknews.uz/img/07e8/09/18/45806519_59:0:592:400_1920x0_80_0_0_acd445710a1e614c71f22f6ca579315a.jpgSputnik Ўзбекистон
иордания еоии
16:32 26.03.2025 (янгиланди: 16:35 26.03.2025) Иордания томони ЕОИИ билан савдо ва инвестициялар соҳасида ҳамкорликни кучайтиришдан, шунингдек, эркин савдо шартномасини тузишдан манфаатдор эканлигини маълум қилди.
ТОШКЕНТ, 26 мар — Sputnik. Евроосиё иқтисодий комиссияси (ЕИК) Евроосиё иқтисодий иттифоқи (ЕОИИ) давлатларининг Иордания билан эркин савдо шартномасини тузишдан манфаатдорлиги масаласини кўриб чиқади. Бу ҳақда ЕИК матбуот хизмати
хабар берди. ЕИК савдо вазири Андрей Слепнёв ва Иорданиянинг Россиядаги Фавқулодда ва Мухтор элчиси Холид Шавабка ўртасида учрашув бўлиб ўтди. Унда Иордания томони ЕОИИ билан савдо ва инвестициялар соҳасида ҳамкорликни кучайтиришдан, шунингдек, эркин савдо шартномасини тузишдан манфаатдор эканлигини маълум қилди.