“Коллежлар лигаси Россиядаги етакчи иш берувчи ва соҳа етакчиларидан бири “Газпром нефть”, корхоналар ва технология марказлари билан ҳамкорликда таълим муассасаларига таълим стандартларини яхшилашга ёрдам беради. Экотизимимиздаги илк хорижий коллеж нефть ва газ саноати учун кадрлар тайёрлаш соҳасида халқаро ҳамкорликни ривожлантиришда муҳим қадам бўлди. Ҳамкорлик таълим дастурлари даражасини ошириш ва россиялик ва ўзбек мутахассислари ўртасида тажриба алмашиш имконини беради”, — деди компаниянинг корпоратив университети ректори Илья Дементьев.
“Ҳам йирик компаниялар, ҳам кичик тадбиркорлар ишчи касбларини ривожлантиришга эътибор қаратмоқдалар. "Кадрлар" федерал лойиҳаси ўрта махсус таълимни оммалаштиришга катта ҳисса қўшди ва бизнинг компаниямиз бу жараёнда фаол иштирок этмоқда. Биз ёшларнинг ишчи мутахассисликларига бўлган қизиқишини қайтаришга ва уларни жозибадор қилишга интиламиз. Тадбиркорлик субъектлари ва ўрта махсус таълим муассасалари ўртасидаги муваффақиятли ҳамкорлик бўлган “Коллежлар лигаси” дастури ушбу тараққиётга ҳисса қўшаётган ташаббуслардан бири бўлиб, унинг доирасида битирувчилар кафолатланган бандлик ва қулай меҳнат шароитларига эга бўлмоқда”, — деди Анна Королёва.