“Бизнинг вазифамиз уларга нафақат касб маҳоратини ўргатиш, балки улар танлаган касб яхши даромад келтиришини кўрсатишдир. Мисол учун, ҳар бир замонавий ўсмир ҳам дурадгорликка қизиқавермайди. Ўқитувчимиз болаларни ёғочга ишлов беришга қизиқтиришга муваффақ бўлди. Касбий кўникмаларни ўргатиш шундай ташкил этилганки, ҳеч бир ўқувчининг иши эътибордан четда қолмайди. Технология дарсларида қизлар фартуклар тикишади, ўз навбатида ўғил болалар дурадгорлик дарслари учун сотиб олишади. Ўқувчилари хамир ёйиш учун ўқлов, ўғил болалар ясаган тахталарни олишади. Буларнинг барчаси сарф материаллари нархини ҳисобга олган ҳолда оз миқдорда сотилади, — дейди директор.
“Ўрта мактаб ўқувчиларимиздан бирининг онаси қизи уйига биринчи иш ҳақи – 500 минг сўмни олиб келганида йиғлаб юборди. "Пул унчалик кўп эмас, лекин бу барибир ёқимли", — деб таъкидлайди Салимова.