иқтисодиёт ва молия вазирлиги
“ташаббусли бюджет” лойиҳаси
ТОШКЕНТ, 22 фев — Sputnik. “Ташаббусли бюджет”нинг 2026 йилги биринчи мавсумида лойиҳаларни киритиш босқичи доирасида 21 049 та ташаббус келиб тушди. Бу ҳақда Иқтисодиёт ва молия вазирлиги матбуот хизмати хабар берди.Мазкур жараён 1 февралдан 20 февралга қадар давом этди. Шу давр мобайнида 8 103 та маҳаллага тааллуқли лойиҳалар тақдим этилди. Лойиҳаларни молиялаштириш учун 2 188,2 млрд сўм ажратилган. Шунингдек, 645 та шериклик лойиҳаси тақдим этилди.21 февралдан 7 мартга қадар лойиҳаларни саралаш босқичи ўтказилади.Вилоятлар кесимида ташаббуслар сони:Соҳалар кесимида:
https://cdn1.img.sputniknews.uz/img/07e8/08/0f/45205942_171:0:2902:2048_1920x0_80_0_0_52b16bef8f589ce00df0c86519eae5cc.jpgSputnik Ўзбекистон
ўзбекистон, ташаббусли бюджет, 2026 йил, иқтисодиёт ва молия вазирлиги, маҳалла, лойиҳа, молиялаштириш, вилоятлар, бюджет ташаббуси
13:50 22.02.2026 (янгиланди: 14:04 22.02.2026) 1–20 февраль кунлари 8 103 та маҳаллага тааллуқли 21 049 та лойиҳа тақдим этилди. Энг кўп ташаббуслар Тошкент ва Фарғона вилоятларидан келиб тушди.
ТОШКЕНТ, 22 фев — Sputnik. “Ташаббусли бюджет”нинг 2026 йилги биринчи мавсумида лойиҳаларни киритиш босқичи доирасида 21 049 та ташаббус келиб тушди. Бу ҳақда Иқтисодиёт ва молия вазирлиги матбуот хизмати
Мазкур жараён 1 февралдан 20 февралга қадар давом этди. Шу давр мобайнида 8 103 та маҳаллага тааллуқли лойиҳалар тақдим этилди. Лойиҳаларни молиялаштириш учун 2 188,2 млрд сўм ажратилган. Шунингдек, 645 та шериклик лойиҳаси тақдим этилди.
21 февралдан 7 мартга қадар лойиҳаларни саралаш босқичи ўтказилади.
Вилоятлар кесимида ташаббуслар сони: