миллий статистика қўмитаси
Миллий статистика қўмитаси маълумотларига кўра, 2026 йил январь ойида 589 647 нафар Ўзбекистон фуқароси туристик мақсадларда чет элга сафар қилган.Бу кўрсаткич ўтган йилнинг мос даврига нисбатан қарийб 38,2 минг нафарга ёки 6,9 фоизга ошган.2026 йилнинг илк ойида Ўзбекистон фуқаролари энг кўп Қирғизистон, Тожикистон, Қозоғистон, Саудия Арабистони ва Россияга сафар қилган.Батафсил - Sputnik инфографикасида.
https://cdn1.img.sputniknews.uz/img/07ea/02/13/55816552_160:0:1120:720_1920x0_80_0_0_91b0fccfcde6381319e6adc2b663c2e7.pngSputnik Ўзбекистон
ўзбекистон, туристлар, чет элга сафар, миллий статистика қўмитаси, туризм, қирғизистон, қозоғистон, россия, саудия арабистони
Хорижга сафар қилаётган ўзбекистонликлар сони йилдан йилга ошиб бормоқда.
Миллий статистика қўмитаси маълумотларига кўра, 2026 йил январь ойида 589 647 нафар Ўзбекистон фуқароси туристик мақсадларда чет элга сафар қилган.
Бу кўрсаткич ўтган йилнинг мос даврига нисбатан қарийб 38,2 минг нафарга ёки 6,9 фоизга ошган.
2026 йилнинг илк ойида Ўзбекистон фуқаролари энг кўп Қирғизистон, Тожикистон, Қозоғистон, Саудия Арабистони ва Россияга сафар қилган.
Батафсил -
Sputnik инфографикасида.