Sputnik Ўзбекистон мультимедиа матбуот марказида "Ўзбекистонда ижтимоий суғурта: ҳомиладорлик, туғиш ва касаллик бўйича тўловларнинг янги қоидалари — нималар ўзгарди?" мавзусида матбуот анжумани бўлиб ўтди.Тадбирда қуйидаги мутахассислар қатнашди:Олимжон Қосимов — Ўзбекистон Соғлиқни сақлаш вазирлиги бош мутахассиси;Галина Дурманова — Тошкент шаҳар Яшнобод тумани тиббиёт бирлашмаси бошлиғи ўринбосари;Дилшодхон Муҳамеджанова — Ўзбекистон президенти ҳузуридаги Ижтимоий ҳимоя миллий агентлиги Ижтимоий тўловлар бошқармаси бош мутахассиси;Феруза Зулунова — Ўзбекистон Камбағалликни қисқартириш ва бандлик вазирлиги Меҳнатга ҳақ тўлаш методологияси бўлими бошлиғи;Исматулло Севинчев — Ўзбекистон Солиқ қўмитасининг Солиқ солиш бўйича маслаҳат бериш бўлими бош мутахассиси.Янги қоидалар ҳақида Ижтимоий ҳимоя миллий агентлиги вакили Дилшодхон Муҳамеджанова сўз юритди. У ижтимоий суғурта тизимини ислоҳ қилиш бўйича тақдимот қилди.Батафсил - Sputnik видеосида.
https://cdn1.img.sputniknews.uz/img/07ea/02/13/55810633_262:0:1702:1080_1920x0_80_0_0_3abd695c978499bab5e7fa5749b648b9.jpgSputnik Ўзбекистон
ўзбекистон, ижтимоий суғурта, декрет, касаллик тўловлари, ижтимоий ҳимоя, янги қоидалар, матбуот анжумани
Sputnik видеосида.