ТОШКЕНТ, 17 фев — Sputnik. Ўзбекистонда “Рамазон – меҳр-мурувват, аҳиллик ва шукроналик ойи” эзгу ғояси асосида муборак ойни миллий анъана ва қадриятларга мос тарзда ўтказиш чора-тадбирлари белгиланди. Бу бўйича тегишли президент қарори қабул қилинди.Қарорга кўра, ҳудудлар ҳокимликлари Дин ишлари бўйича қўмита, Ўзбекистон маҳаллалари уюшмаси, Ижтимоий ҳимоя миллий агентлиги, “Нуроний” жамғармаси ва бошқа ташкилотлар билан ҳамкорликда:– кам таъминланган ва ижтимоий ҳимояга муҳтож аҳолини қўллаб-қувватлаш;– маҳаллаларда ўзаро ҳурмат, ҳамжиҳатлик ва адолат муҳитини мустаҳкамлаш;– табиий муҳитни асраш, қадамжо ва зиёратгоҳларни обод этиш ишларини амалга оширади.Миллий телерадиокомпания, Миллий ахборот агентлиги ва бошқа ОАВларга ушбу тадбирларни кенг ёритиш тавсия этилди.
https://cdn1.img.sputniknews.uz/img/07e7/04/15/34148678_171:0:2902:2048_1920x0_80_0_0_6468e907a097ff2608fcb4196a6fe6c5.jpgSputnik Ўзбекистон
рамазон ойи, ўзбекистон, президент қарори, меҳр-мурувват ойи, дин ишлари бўйича қўмита, маҳалла, ижтимоий ҳимоя миллий агентлиги, “нуроний” жамғармаси, миллий қадриятлар, эҳтиёжманд аҳоли
09:26 17.02.2026 (янгиланди: 11:10 17.02.2026) Ўзбекистонда Рамазон ойини миллий анъана ва қадриятларга мос тарзда ўтказиш, эҳтиёжманд аҳолини қўллаб-қувватлаш ва тадбирларни тежамкорлик асосида ташкил этиш бўйича қарор қабул қилинди.
ТОШКЕНТ, 17 фев — Sputnik. Ўзбекистонда “Рамазон – меҳр-мурувват, аҳиллик ва шукроналик ойи” эзгу ғояси асосида муборак ойни миллий анъана ва қадриятларга мос тарзда ўтказиш чора-тадбирлари белгиланди. Бу бўйича тегишли президент қарори