https://cdn1.img.sputniknews.uz/img/07e9/01/0d/47528528_0:0:3156:1776_1920x0_80_0_0_a3aee043254f3cbdf790d655b583c013.jpg
ТОШКЕНТ, 30 мар — Sputnik. Украина Қуролли Кучлари Бош штаби биринчи украиналик қиз ёшлар билан армияда хизмат қилиш учун шартнома имзолаганини маълум қилди, деб ёзмоқда РИА Новости.Айтилишича, қиз Украина Қуролли Кучларининг 72-механизациялашган бригадаси сафига қабул қилинган.Аввалроқ Зеленский 18-25 ёшлиларни Украина Қуролли Кучлари сафига махсус шартнома таклиф қилиш орқали жалб этишни режалаштираётганини айтган эди: бир йиллик хизмат учун - 24 минг доллар, университетга имтиҳонсиз кириш ва 0% ипотека. Шундан сўнг Украина Мудофаа вазирлиги 18 ёшдан 25 ёшгача бўлган кўнгиллиларни шартнома асосида Украина Қуролли Кучларига жалб қилиш лойиҳаси бошланганини эълон қилди.
https://cdn1.img.sputniknews.uz/img/07e9/01/0d/47528528_195:0:2926:2048_1920x0_80_0_0_f5b5626756468f07f26aef09ed0c8ba7.jpgSputnik Ўзбекистон
украина қуролли кучлари бош штаби биринчи украиналик қиз армияда хизмат қилиш шартнома
Украина Қуролли Кучлари Бош штаби украиналик қиз армияда хизмат қилиш учун шартнома имзолаганини эълон қилди.
ТОШКЕНТ, 30 мар — Sputnik. Украина Қуролли Кучлари Бош штаби биринчи украиналик қиз ёшлар билан армияда хизмат қилиш учун шартнома имзолаганини маълум қилди, деб ёзмоқда
РИА Новости. "18-24 шартнома имзолаган биринчи қиз", — дейилади Украина Бош штабининг Telegram-каналида.
Айтилишича, қиз Украина Қуролли Кучларининг 72-механизациялашган бригадаси сафига қабул қилинган.
Аввалроқ Зеленский 18-25 ёшлиларни Украина Қуролли Кучлари сафига махсус шартнома таклиф қилиш орқали жалб этишни режалаштираётганини айтган эди: бир йиллик хизмат учун - 24 минг доллар, университетга имтиҳонсиз кириш ва 0% ипотека. Шундан сўнг Украина Мудофаа вазирлиги 18 ёшдан 25 ёшгача бўлган кўнгиллиларни шартнома асосида Украина Қуролли Кучларига жалб қилиш лойиҳаси бошланганини эълон қилди.