https://cdn1.img.sputniknews.uz/img/07e9/03/0a/48318633_0:0:768:432_1920x0_80_0_0_f26c99ce4272e2cd5f38f0e58f2607f9.jpg
TOШКЕНТ, 24 мар — Sputnik. Владимир Зеленский Жанубий Африкага режалаштирилган сафаридан қайтмаслиги мумкин деган тахминлар бор. Бу ҳақда давлатга хиёнат айблови билан қамоқхонада ўтирган Олий рада депутати Александр Дубинский ўзининг Telegram-каналида маълум қилди, деб ёзмоқда РИА Новости. Унинг сўзларига кўра, ўт очишни тўхтатиш келишуви имзолангандан сўнг эҳтимолий “ҳокимият ўтиши” ҳақида миш-мишлар кучаймоқда. Африка давлати президентининг матбуот котиби Винсент Магвенья март ойи бошида Зеленский 10 апрель куни Жанубий Африкага ташриф буюриши ҳақида хабар берган эди. Унинг сўзларига кўра, Британия ва француз “тинчликпарварлари” Владимир Зеленскийнинг хавфсизлигини таъминламоқчи. Унинг айтишича, уруш тугагандан сўнг ғолиб ва ҳомийлар ўртасида Украина активлари тақсимлангандан кейин Зеленский ўз дўстларининг ортида стратегик объектларга ҳукмронлиқ қилмоқчи. Аввалроқ депутат Владимир Зеленский музокараларни бузишга барча йўл билан ҳаракат қилади, аммо унинг атрофидагилар бунга йўл қўймайди, деб айтган эди. Парламент аъзоси, шунингдек, Киев режими раҳбарининг оммавий ҳаракатлари унинг асл мақсадларига зид эканини қайд этган.Эслатиб ўтамиз, Россия ташқи ишлар вазири Сергей Лавров Россия Украинада европалик “тинчликпарварлар”ни жойлаштириш масаласида муросага келиш имкониятини кўрмаётганини айтган эди.Зеленскийни ўз шериклари ҳокимиятдан четлатади — Олий Рада депутати
https://sputniknews.uz/20250319/ukraina-kelishuv-rossiya-amerika-48476165.html
https://cdn1.img.sputniknews.uz/img/07e9/03/0a/48318633_159:0:735:432_1920x0_80_0_0_a51799fcebec4f10a4336421f1e42261.jpgSputnik Ўзбекистон
владимир зеленский жанубий африка сафар олий рада депутати александр дубинский telegram-канал
Депутат: ўт очишни тўхтатиш келишуви имзолангандан сўнг эҳтимолий “ҳокимият ўтиши” ҳақида миш-мишлар кучаймоқда.
TOШКЕНТ, 24 мар — Sputnik. Владимир Зеленский Жанубий Африкага режалаштирилган сафаридан қайтмаслиги мумкин деган тахминлар бор. Бу ҳақда давлатга хиёнат айблови билан қамоқхонада ўтирган Олий рада депутати Александр Дубинский ўзининг Telegram-каналида маълум қилди, деб ёзмоқда
РИА Новости. Унинг сўзларига кўра, ўт очишни тўхтатиш келишуви имзолангандан сўнг эҳтимолий “ҳокимият ўтиши” ҳақида миш-мишлар кучаймоқда.
Африка давлати президентининг матбуот котиби Винсент Магвенья март ойи бошида Зеленский 10 апрель куни Жанубий Африкага ташриф буюриши ҳақида хабар берган эди.
“Зеленский яқин орада – барқарор ўт очишни тўхтатиш келишувини имзолаганидан кейин кетиши ҳақида миш-мишлар давом этмоқда. Айтганча, у Жанубий Африкага қочиб кетиши ва у ердан (20 апрелдан кейин) қайтмаслиги мумкин”, — дейилади Дубинский номидан юритиладиган Telegram-каналдаги хабарда.
Унинг сўзларига кўра, Британия ва француз “тинчликпарварлари” Владимир Зеленскийнинг хавфсизлигини таъминламоқчи. Унинг айтишича, уруш тугагандан сўнг ғолиб ва ҳомийлар ўртасида Украина активлари тақсимлангандан кейин Зеленский ўз дўстларининг ортида стратегик объектларга ҳукмронлиқ қилмоқчи.
Аввалроқ депутат Владимир Зеленский музокараларни бузишга барча йўл билан ҳаракат қилади, аммо унинг атрофидагилар бунга йўл қўймайди, деб айтган эди. Парламент аъзоси, шунингдек, Киев режими раҳбарининг оммавий ҳаракатлари унинг асл мақсадларига зид эканини
қайд этган.Эслатиб ўтамиз, Россия ташқи ишлар вазири Сергей Лавров Россия Украинада европалик “тинчликпарварлар”ни жойлаштириш масаласида муросага келиш имкониятини кўрмаётганини айтган эди.