https://cdn1.img.sputniknews.uz/img/07e9/03/0a/48317268_0:104:3269:1943_1920x0_80_0_0_ea4f9569eed207bce9bc9e39e10f9001.jpg
ТОШКЕНТ, 10 мар - Sputnik. Ўзбекистоннинг Истанбулдаги бош консулхонаси ватанга қайтаётган фуқаролардан аэропортда бегона шахслардан бирор бир юк олмасликни сўради.Маълум қилинишича, ўтган йилларда бир неча Ўзбекистон фуқаролари ноқонуний юкларни, жумладан, наркотик моддалар ва сохта ҳужжатларни билмасдан олиб ўтганлари учун ҳибсга олинган.Хусусан,2023 йил – Истанбул аэропортида 27 ёшли Ўзбекистон фуқароси номаълум шахснинг илтимосига биноан юкни олиб ўтишга рози бўлган. Бироқ чегарада текширув вақтида юк ичидан катта миқдорда наркотик моддалар топилган. Натижада у 10 йиллик қамоқ жазосига ҳукм қилинган.2022 йил – Анталия шаҳридан Тошкентга қайтаётган яна бир фуқаро ўзига нотаниш кишининг юкини олиб ўтишга рози бўлган. Юк таркибида сохта паспорт ва ноқонуний ҳужжатлар борлиги аниқланиб, фуқаро бир неча йилга озодликдан маҳрум этилган.
https://sputniknews.uz/20230927/turkiya-ozbekistonlik-ayollar-ogoh-39358325.html
https://cdn1.img.sputniknews.uz/img/07e9/03/0a/48317268_270:0:2999:2047_1920x0_80_0_0_7f94cb887b691efb2ef7b8f3b40d10c4.jpgSputnik Ўзбекистон
аэропорт юк бегона шахслар огоҳлантириш истанбул бош консулхона
Бир неча фуқаро ноқонуний юкларни, жумладан, наркотик моддалар ва сохта ҳужжатларни билмасдан олиб ўтганлари учун ҳибсга олинган.
ТОШКЕНТ, 10 мар - Sputnik. Ўзбекистоннинг Истанбулдаги бош консулхонаси ватанга қайтаётган фуқаролардан аэропортда бегона шахслардан бирор бир юк олмасликни
сўради. Маълум қилинишича, ўтган йилларда бир неча Ўзбекистон фуқаролари ноқонуний юкларни, жумладан, наркотик моддалар ва сохта ҳужжатларни билмасдан олиб ўтганлари учун ҳибсга олинган.
2023 йил – Истанбул аэропортида 27 ёшли Ўзбекистон фуқароси номаълум шахснинг илтимосига биноан юкни олиб ўтишга рози бўлган. Бироқ чегарада текширув вақтида юк ичидан катта миқдорда наркотик моддалар топилган. Натижада у 10 йиллик қамоқ жазосига ҳукм қилинган.
2022 йил – Анталия шаҳридан Тошкентга қайтаётган яна бир фуқаро ўзига нотаниш кишининг юкини олиб ўтишга рози бўлган. Юк таркибида сохта паспорт ва ноқонуний ҳужжатлар борлиги аниқланиб, фуқаро бир неча йилга озодликдан маҳрум этилган.
“Бегона одамларнинг юкини ҳеч қандай ҳолатда қабул қилманг”, - дейилади хабарда.