ТОШКЕНТ, 9 март — Sputnik. Австрияда ўтаётган Линс Гран-присининг иккинчи кунида ўзбекистонлик спортчилар кумуш ва бронза медалларини қўлга киритишди, дея хабар берди Миллий олимпия қўмитаси матбуот хизмати.Австриянинг Линс шаҳрида бўлиб ўтаётган дзюдо бўйича Гран-при турнирининг иккинчи куни ҳам Ўзбекистон терма жамоаси учун омадли ўтди.Унда спортчилар 1 тадан кумуш ва бронза медалларига сазовор бўлишди.Ғолиблар:Эслатиб ўтамиз, 7-9 март кунлари Австриянинг Линс шаҳрида дзюдо бўйича Гран-при турнири бўлиб ўтди. Унда 7 нафар ўзбекистонлик спортчилар иштирок этди.
https://cdn1.img.sputniknews.uz/img/07e9/03/09/48314352_0:0:721:540_1920x0_80_0_0_65cbb0545a9ec46f44fd0b0e10a904c3.jpgSputnik Ўзбекистон
спорт, ўзбекистон, дзюдо
Австриянинг Линс шаҳрида бўлиб ўтаётган дзюдо бўйича Гран-при турнирининг иккинчи куни ҳам Ўзбекистон терма жамоаси учун омадли ўтди.
ТОШКЕНТ, 9 март — Sputnik. Австрияда ўтаётган Линс Гран-присининг иккинчи кунида ўзбекистонлик спортчилар кумуш ва бронза медалларини қўлга киритишди, дея хабар берди Миллий олимпия қўмитаси
матбуот хизмати. Австриянинг Линс шаҳрида бўлиб ўтаётган дзюдо бўйича Гран-при турнирининг иккинчи куни ҳам Ўзбекистон терма жамоаси учун омадли ўтди.
Унда спортчилар 1 тадан кумуш ва бронза медалларига сазовор бўлишди.
Кумуш медал: -81 кг: Муроджон Йўлдошев;
Бронза медал: -73 кг: Мардон Равшанов.
Эслатиб ўтамиз, 7-9 март кунлари Австриянинг Линс шаҳрида дзюдо бўйича Гран-при турнири бўлиб ўтди. Унда 7 нафар ўзбекистонлик спортчилар иштирок этди.