шанхай ҳамкорлик ташкилоти (шҳт)
https://cdn1.img.sputniknews.uz/img/07e9/03/06/48260755_0:0:1280:721_1920x0_80_0_0_0f0501fa6b629c4d7ba344206661d1d9.jpg
ТОШКЕНТ, 6 март — Sputnik. Ўзбекистон президенти Шавкат Мирзиёев Шанхай ҳамкорлик ташкилоти (ШҲТ) бош котиби Нурлан Ермекбаевни қабул қилди, дея хабар берди давлат раҳбари матбуот хизмати.Ўзбекистон вакили ШҲТ бош котибининг ўринбосари бўлдиҚайд этилишича, барқарорлик ва хавфсизликка таҳдид солаётган умумий хавф ва хатарларга қарши курашишда амалий саъй-ҳаракатларни кенгайтириш, яхши қўшничилик, ишонч ва шериклик тамойиллари асосида ҳамкорликни янада чуқурлаштириш муҳим.Самарқанд саммитида бошланган ШҲТ фаолиятини модернизация қилиш жараёнини давом эттириш, жумладан, ташкилотнинг барча тузилмалари фаолияти самарадорлигини оширишга алоҳида эътибор қаратилди."Янги иқтисодий мулоқот"ни ривожлантириш концепцияси ва Ўзбекистоннинг бошқа қатор ташаббусларини амалга ошириш зарурлиги қайд этилди.Шунингдек, Хитойда бўлажак ШҲТ саммитига тайёргарлик кўриш масалалари муҳокама қилинди.
https://sputniknews.uz/20250127/shht-davlat-rahbarlar-uchrashuv-47703699.html
https://cdn1.img.sputniknews.uz/img/07e9/03/06/48260755_72:0:1209:853_1920x0_80_0_0_f4ab345ddbb21f36f26c860c15903ee8.jpgSputnik Ўзбекистон
ўзбекистон президенти шавкат мирзиёев шанхай ҳамкорлик ташкилоти бош котиби нурлан ермекбаев
09:15 06.03.2025 (янгиланди: 10:24 06.03.2025) Учрашувда ШҲТ доирасидаги шерикликни ривожлантириш масалалари муҳокама қилинди.
ТОШКЕНТ, 6 март — Sputnik. Ўзбекистон президенти Шавкат Мирзиёев Шанхай ҳамкорлик ташкилоти (ШҲТ) бош котиби Нурлан Ермекбаевни қабул қилди, дея хабар берди давлат раҳбари
матбуот хизмати. Қайд этилишича, барқарорлик ва хавфсизликка таҳдид солаётган умумий хавф ва хатарларга қарши курашишда амалий саъй-ҳаракатларни кенгайтириш, яхши қўшничилик, ишонч ва шериклик тамойиллари асосида ҳамкорликни янада чуқурлаштириш муҳим.