https://cdn1.img.sputniknews.uz/img/07e7/03/0e/32873744_0:160:3073:1888_1920x0_80_0_0_d9bfe2b34286a8261aa18290513d65e1.png
ТОШКЕНТ, 27 фев - Sputnik. Ўзбекистонда 2025 йилда Рамазон ойининг бошланиши 1 март кунига тўғри келади, дея хабар бермоқда президент матбуот хизмати Мусулмонлар идорасининг ахборотига таяниб.Президент қарори билан ҳудудларда Рамазон ойини миллий анъана ва қадриятларга мос тарзда ўтказишга доир чора-тадбирлар амалга оширилади.“Рамазон – саховат, бирдамлик ва бағрикенглик ойи” ғояси асосида:
https://sputniknews.uz/20250226/ramazon-taqvim-48117135.html
https://cdn1.img.sputniknews.uz/img/07e7/03/0e/32873744_170:0:2901:2048_1920x0_80_0_0_31ed312fbac4c2b95284c7616cfc1225.pngSputnik Ўзбекистон
рамазон ўзбекистон 2025 йил рамазон тақвими 2025 ўзбекистон тошкент узбекистон рамазон рамадан таквими таквим 2025 саҳарлик ва ифторлик вақтлари ramazon taqvimi 2025 saharlik va iftorlik vaqtlari қадр кечаси ҳайит hayit 2025 xayit хайит саҳарлик дуоси ифторлик дуоси 2025 огиз очиш огиз ёпиш дуолар
19:37 27.02.2025 (янгиланди: 19:46 27.02.2025) 2025 йилда муборак Рамазон ойининг бошланиши 1 март кунига тўғри келади.
ТОШКЕНТ, 27 фев - Sputnik. Ўзбекистонда 2025 йилда Рамазон ойининг бошланиши 1 март кунига тўғри келади, дея
хабар бермоқда президент матбуот хизмати Мусулмонлар идорасининг ахборотига таяниб.
Президент қарори билан ҳудудларда Рамазон ойини миллий анъана ва қадриятларга мос тарзда ўтказишга доир чора-тадбирлар амалга оширилади.
“Рамазон – саховат, бирдамлик ва бағрикенглик ойи” ғояси асосида:
эҳтиёжмандлар ҳамда илм-маърифат йўлида изланаётган ёшларга ёрдам бериш бўйича ташаббусларни қўллаб-қувватлашга;
оилавий ришталарни мустаҳкамлаш, маҳаллаларда ўзаро тушуниш ва ишонч муҳитини кучайтириш ҳамда ҳурмат ва меҳр-оқибат қадриятларини тараннум этишга;
атроф-муҳитни асраш, муқаддас қадамжо, зиёратгоҳ ва қабристонларни ободонлаштириш, кўчатлар экишга ҳамда Рамазон ойи билан боғлиқ тадбирларда меъёрга амал қилиш ва исрофгарчиликка йўл қўймасликка алоҳида эътибор берилади.