Россия республикада Ҳамдўстлик мамлакатлари капитали иштирокида фаолият юритаётган корхоналар сони бўйича етакчиликни давом эттирмоқда. 2025 йил 1 февраль ҳолатига кўра, Ўзбекистонда МДҲ мамлакатлари капитали иштирокидаги 5397 та корхона фаолият кўрсатмоқда.МДҲ давлатлари капитали иштирокидаги корхоналар сони қуйидагича:Шу йилнинг 1 январь ҳолатига мамлакатда чет эл инвестицияси иштирокида фаолият кўрсатаётган корхона ва ташкилотлар сони 14 871 тани ташкил этган.
https://cdn1.img.sputniknews.uz/img/07e9/02/1b/48155814_160:0:1120:720_1920x0_80_0_0_14519b3a5ff7e1cc4d006dc3cff4acbe.pngSputnik Ўзбекистон
статистика агентлиги чет эл инвестицияси иштирокидаги корхона ва ташкилотлар мдҳ
Статистика агентлиги маълумотларига кўра, 2025 йил 1 февраль ҳолатига чет эл инвестицияси иштирокидаги корхона ва ташкилотлар сони 15 163 тани ташкил этди.
Россия республикада Ҳамдўстлик мамлакатлари капитали иштирокида фаолият юритаётган корхоналар сони бўйича етакчиликни давом эттирмоқда. 2025 йил 1 февраль ҳолатига кўра, Ўзбекистонда МДҲ мамлакатлари капитали иштирокидаги 5397 та корхона фаолият кўрсатмоқда.
МДҲ давлатлари капитали иштирокидаги корхоналар сони қуйидагича:
Молдова – 24 тани ташкил этган.
Шу йилнинг 1 январь ҳолатига мамлакатда чет эл инвестицияси иштирокида фаолият кўрсатаётган корхона ва ташкилотлар сони 14 871 тани ташкил этган.