шанхай ҳамкорлик ташкилоти (шҳт)
Sputnik Ўзбекистон матбуот марказида “C5+” формати: Марказий Осиё мамлакатларини бирлаштириш истиқболлари” мавзусида “Остона-Москва-Бишкек-Тошкент” видеокўприги ўтказилди.Унда иштирок этган Жаҳон иқтисодиёти ва дипломатия университетининг сиёсатшунослик кафедраси профессори, сиёсий фанлар доктори Эътибор Султанованинг сўзларига кўра, Ўзбекистон ва Россия халқ дипломатияси марказлари фаол ҳамкорлик қилмоқда.Унинг таъкидлашича, дунёдаги қийинчиликларга қарамай, бугун бирлашиш керак.Бундан ташқари, маърузачи ўз нутқида Шанхай ҳамкорлик ташкилотининг (ШҲТ) асосий мақсади Марказий Осиё минтақасида тинчлик ва барқарорликни таъминлаш эканини таъкидлади.“ШҲТ халқаро майдонда ишончга асосланган янгича ёндашувни шакллантиришга ёрдам берадиган кам сонли ёш ташкилотлардан бириди”, — дея қўшимча қилди у.
https://cdn1.img.sputniknews.uz/img/07e9/02/1a/48130549_0:0:1440:1080_1920x0_80_0_0_c061fdba4c0f9058121e9cc7ddd6613a.jpgSputnik Ўзбекистон
sputnik ўзбекистон матбуот маркази марказий осиё жаҳон иқтисодиёти ва дипломатия университетининг сиёсатшунослик кафедраси профессори, сиёсий фанлар доктори эътибор султанова ўзбекистон ва россия халқ дипломатияси марказлари