ТОШКЕНТ, 25 июл — Sputnik. Ўзбекистон терма жамоаси ўқ отиш бўйича жаҳон чемпионатида 2 та кумуш медалга сазовор бўлди. Бу ҳақда Миллий олимпич қўмитаси хабар берди.Айни кунларда Жанубий Кореянинг Чханвон шаҳрида ўқ отиш спорти бўйича ёшлар ўртасидаги жаҳон чемпионати бўлиб ўтмоқда. Унда дунёнинг 45 мамлакатидан 600 нафардан зиёд мерганлар иштирок этмоқда.Яккалик баҳсларида Вениамин Никитин шоҳсупанинг иккинчи поғонасидан жой олган бўлса, Муҳаммад Камалов, Илҳомбек Обиджонов ва Вениамин Никитин жамоавий дастурда кумуш медаллар билан тақдирланишди.Маълумот учун, ўтган йили Мисрда ўтган жаҳон чемпионатида ҳам спортчилар жамоавий дастурда иккинчи ўринни қўлга киритишган. Бу йил мерганлар яккалик дастуридаги медални ҳам терма жамоа ғазнасига қўшиб, ўзлари қайд этган натижани янгилашди.
https://cdn1.img.sputniknews.uz/img/07e7/07/19/37136498_53:101:734:612_1920x0_80_0_0_bc2bb1d5b30998339857189fb8a46ed4.jpgSputnik Ўзбекистон
ўқ отиш ўзбекистон жанубий корея жаҳон чемпионати вениамин никитин муҳаммад камалов илҳомбек обиджонов
10:57 25.07.2023 (янгиланди: 12:23 25.07.2023) Ўзбекистонлик спортчилар дунёнинг 600 нафардан зиёд мерганлар иштирок этаётган жаҳон чемпионатида 2 та кумуш медалига сазовор бўлишди.
ТОШКЕНТ, 25 июл — Sputnik. Ўзбекистон терма жамоаси ўқ отиш бўйича жаҳон чемпионатида 2 та кумуш медалга сазовор бўлди. Бу ҳақда Миллий олимпич қўмитаси
хабар берди. Айни кунларда Жанубий Кореянинг Чханвон шаҳрида ўқ отиш спорти бўйича ёшлар ўртасидаги жаҳон чемпионати бўлиб ўтмоқда. Унда дунёнинг 45 мамлакатидан 600 нафардан зиёд мерганлар иштирок этмоқда.
“Ўзбекистон терма жамоаси 2 та кумуш медалга сазовор бўлди. Ҳар икки медаль ҳам йигитлар ўртасида 50 метрдан тўппончадан отиш дастурида қўлга киритилди”, дейилади хабарда.
Яккалик баҳсларида Вениамин Никитин шоҳсупанинг иккинчи поғонасидан жой олган бўлса, Муҳаммад Камалов, Илҳомбек Обиджонов ва Вениамин Никитин жамоавий дастурда кумуш медаллар билан тақдирланишди.
Маълумот учун, ўтган йили Мисрда ўтган жаҳон чемпионатида ҳам спортчилар жамоавий дастурда иккинчи ўринни қўлга киритишган. Бу йил мерганлар яккалик дастуридаги медални ҳам терма жамоа ғазнасига қўшиб, ўзлари қайд этган натижани янгилашди.