https://cdn1.img.sputniknews.uz/img/07e6/03/06/23175887_0:73:3383:1975_1920x0_80_0_0_c27b7a6a64c550e34a258765842b45a4.jpg
ТОШКЕНТ, 5 окт - Sputnik. АҚШ Киев ҳукуматида совуқ ҳаволар бошланмасдан туриб Херсон вилоятида қулай позицияларни эгаллаб олишга ундамоқда, деб ёзади Financial Times. "Қўшма Штатлар Россияни минтақада ўз қудратини мустаҳкамлаш имкониятидан маҳрум қилмоқчи бўлса, қиш бошланишидан олдин Киевни жанубда ҳал қилувчи жангга ундаши керак, - дейилади хабарда.АҚШ расмийларининг айтишича, Украина кучлари қиш бошланишидан олдин “жанубни қайтариб олиши” керак, чунки кузнинг эриши жангларни ниҳоятда қийинлаштиради, бу эса мудофаадагиларга устунлик қилади.АҚШ расмийларининг айтишича, жанубнинг катта қисмини назорат қилиш ҳам Россия ва Украина ўртасидаги музокаралар учун муҳим аҳамиятга эга, деб ёзади газета.
https://cdn1.img.sputniknews.uz/img/07e6/03/06/23175887_325:0:3056:2048_1920x0_80_0_0_ca7f2b2aad77765a9e69c758ffc112af.jpgSputnik Ўзбекистон
украина, ҳарбий, ақш, херсон вилояти
Америкалик сиёсатчилар Киев қиш бошланмасдан олдин жанубда йўқотган позицияларини қайтариб олиши керак.
ТОШКЕНТ, 5 окт - Sputnik. АҚШ Киев ҳукуматида совуқ ҳаволар бошланмасдан туриб Херсон вилоятида қулай позицияларни эгаллаб олишга ундамоқда, деб ёзади Financial Times.
"Қўшма Штатлар Россияни минтақада ўз қудратини мустаҳкамлаш имкониятидан маҳрум қилмоқчи бўлса, қиш бошланишидан олдин Киевни жанубда ҳал қилувчи жангга ундаши керак, - дейилади хабарда.
АҚШ расмийларининг айтишича, Украина кучлари қиш бошланишидан олдин “жанубни қайтариб олиши” керак, чунки кузнинг эриши жангларни ниҳоятда қийинлаштиради, бу эса мудофаадагиларга устунлик қилади.
АҚШ расмийларининг айтишича, жанубнинг катта қисмини назорат қилиш ҳам Россия ва Украина ўртасидаги музокаралар учун муҳим аҳамиятга эга, деб ёзади газета.