Киевнинг "Бориспол" аэропорти, Ирон элчихона биноси олдида авиаҳалокат оқибатида қурбон бўлганлар хотираси ён олинди.
Куни кеча Теҳрон аэропортидан осмонга кўтарилган "Украина халқаро авиалиниялари" компаниясининг Boeing-737 йўловчи самолёти бир неча дақиқадан сўнг ҳалокатга учради. Самолётда бўлган 170 нафар йўловчи ҳамда 9 нафар экипаж аъзолари ҳалок бўлди. Йўловчиларнинг аксарияти Эрон фуқаролари бўлишган – 140 киши. Шунингдек, улар орасида Украина, Канада, Германия, Буюк Британия, Швеция ҳамда Афғонистон фуқаролари ҳам бўлишган.
© Sputnik / Стрингер / Медиабанкка ўтишУкраина президенти Владимир Зеленский 9 январни мамлакатда Теҳронда самолёт қулаши оқибатида ҳалок бўлганларнинг хотираси учун мотам куни деб эълон қилди.
Украина президенти Владимир Зеленский 9 январни мамлакатда Теҳронда самолёт қулаши оқибатида ҳалок бўлганларнинг хотираси учун мотам куни деб эълон қилди.
© Sputnik / Стрингер / Медиабанкка ўтишСамолётда бўлган 170 нафар йўловчи ҳамда 9 нафар экипаж аъзолари ҳалок бўлди.
Самолётда бўлган 170 нафар йўловчи ҳамда 9 нафар экипаж аъзолари ҳалок бўлди.
© Sputnik / Стрингер / Медиабанкка ўтишКиевнинг "Бориспол" аэропорти, Ирон элчихона биноси олдида авиаҳалокат оқибатида қурбон бўлганлар хотираси ён олинди.
© AFP 2023 / SERGEI SUPINSKYДавлат органлари биноларида байроқлар туширилиб, кўнгилочар тадбирлар бекор қилинди.