Шунингдек, республиканинг барча вилоятларида Ватан ҳимоячилари кунига бағишланган тантанали ҳарбий намойишлар, муносиб аскар ва зобитларни рағбатлантириш тадбирлари ҳамда ҳарбий хизматчиларга янги уй ва машиналар калитлари топшириш маросимлари бўлиб ўтди.
© Министерство обороны УзбекистанаВатан ҳимоячилари куни муносабати билан Тошкентда тантанали ҳарбий фестивал, концерт ва автомобиллар паради бўлиб ўтди.
© Министерство обороны Узбекистана
Ватан ҳимоячилари куни муносабати билан Тошкентда тантанали ҳарбий фестивал, концерт ва автомобиллар паради бўлиб ўтди.
© Foto, Рустамбек АраббоевВатан ҳимоячилари куни муносабати билан Андижон вилоятининг Шахрихон туманида тантанали ҳарбий фестивал, концерт ва автомобиллар паради бўлиб ўтди.
© Foto, Рустамбек Араббоев
Ватан ҳимоячилари куни муносабати билан Андижон вилоятининг Шахрихон туманида тантанали ҳарбий фестивал, концерт ва автомобиллар паради бўлиб ўтди.
© Foto, Рустамбек АраббоевТадбирда Шахрихон туман ҳокимияти, мудофаа, ИИБ ҳамда Шахрихон автомобил мактаби иштирок этди.
Тадбирда Шахрихон туман ҳокимияти, мудофаа, ИИБ ҳамда Шахрихон автомобил мактаби иштирок этди.
© Foto : Рустамбек АраббоевТадбир охирида "Тож маҳал" тантаналар саройида базм дастурхони ёзилди. Унда уруш қатнашчилари, меҳнат фаҳрийлари иштирок этишди. Ёшлар иттифоқи туман бўлими етакчилари томонидан гул, табрикномалар ва қимматбаҳо совғалар тарқатилди.
© Foto : Рустамбек Араббоев
Тадбир охирида "Тож маҳал" тантаналар саройида базм дастурхони ёзилди. Унда уруш қатнашчилари, меҳнат фаҳрийлари иштирок этишди. Ёшлар иттифоқи туман бўлими етакчилари томонидан гул, табрикномалар ва қимматбаҳо совғалар тарқатилди.
© Министерство обороны УзбекистанаТошкент марказида ташкиллаштирилган намойида Ўзбекистон Мудофаа вазирлиги 50дан ортиқ ҳарбий техника, 200га яқин ўқотар қуроллар ва бошқа ҳарбий аслаҳалар намойиш этилган
Тошкент марказида ташкиллаштирилган намойида Ўзбекистон Мудофаа вазирлиги 50дан ортиқ ҳарбий техника, 200га яқин ўқотар қуроллар ва бошқа ҳарбий аслаҳалар намойиш этилган
© Министерство обороны УзбекистанаПойтахт марказида бўлиб ўтаётган "Қуролли кучлар ва ёшлар" фестивалида ҳарбий қўшлар қурол-аслаҳалари, зарҳланган техника ва ҳарбий кийим бошлар намойиши бўлиб ўтмоқда.
Пойтахт марказида бўлиб ўтаётган "Қуролли кучлар ва ёшлар" фестивалида ҳарбий қўшлар қурол-аслаҳалари, зарҳланган техника ва ҳарбий кийим бошлар намойиши бўлиб ўтмоқда.
© Министерство обороны УзбекистанаТадбирда ҳарбий қўшинлар ва ҳарбий техника саф тортиб ўтди.
Тадбирда ҳарбий қўшинлар ва ҳарбий техника саф тортиб ўтди.
© Министерство обороны УзбекистанаЎзбекистон президенти Шавкат Мирзиёевнинг Қуролли Кучлар ташкил этилганининг 26 йиллиги ва Ватан ҳимоячилари куни муносабати билан байрам табриги эълон қилинди.
Ўзбекистон президенти Шавкат Мирзиёевнинг Қуролли Кучлар ташкил этилганининг 26 йиллиги ва Ватан ҳимоячилари куни муносабати билан байрам табриги эълон қилинди.
© Министерство обороны УзбекистанаНамойишни осмонда Ўзбекистон байроғини кўтариб учаётган вертолётлар ва десантчи ва махсус бўлинмалар намойишлари тўлдириб турибди.
Намойишни осмонда Ўзбекистон байроғини кўтариб учаётган вертолётлар ва десантчи ва махсус бўлинмалар намойишлари тўлдириб турибди.